Aktuality


Dotační program Jihočeského kraje

Mateřská škola, Vimperk 1 máje 180 příspěvková organizace je zapojena do dotačního programu Jihočeského kraje "My v tom Jihočechy nenecháme I".  Nárok na příspěvek mají děti s trvalým pobytem v Jihočeském kraji ke dni 01. 08. 2022.

Informace, žádosti a přílohy k dotačnímu programu Jihočeského kraje naleznete zde:

https://myvtomjihocechynenechame.cz/podpora-aktivit-deti-mladeze

Podporovanými aktivitami v naší škole jsou:

  • předškolní vzdělávání (MŠ)
  • školní stravování

Výše podpory na jednotlivce činí maximálně 4.000,- Kč.

Žádosti je možné podávat osobně v ředitelně mateřské školy a to nejpozději 20. 12. 2022. Každý pracovní den od 6:00 do 8:00.


Uzavření MŠ o vánočních prázdninách

21. 11. 2022

Vážení rodiče,

dovolujeme si vám oznámit, že  v období vánočních prázdnin tj. od 23. 12. 2022 do 2. 1. 2023 bude naše mateřská škola uzavřena. 

                                                                                  Děkujeme za pochopení


Den s hasiči a záchranou službou.
16.11 2022

Dnešní den byl pro děti z druhé a třetí třídy plný překvapení. 

Naši druháčci se dnes ráno vypravili až na záchranou službu, kde jim pan záchranář ukázal sanitku
i různé přístroje, které v sanitce využívají. A když už jsme byli až tak daleko, poprosili jsme i místní hasiče, aby nám ukázali obrovský hasičský vůz. Děti byly z výletu, prohlídky sanitky, EKG, odsávačky, nafukování gumové rukavice, schodolezu, vozíku, blikajícího hasičského auta a dalších věcí nadšené. Moc děkujeme panu Cinádrovi a vimperským hasičům za jejich čas a ochotu.

A třeťáci? Pro ty si paní učitelky připravily nácvik evakuace při požáru. Nechat hračky na místě a vyběhnout ven v bačkorkách, protože nám hoří v kuchyni. Byl obrovský zážitek.Aplikace Naše MŠ

Vážení rodiče,

k omlouvání stravy vašich dětí využívejte aplikaci NašeMŠ. Přístupové kódy Vám předají paní učitelky. Takto zaslanou omluvenku uvidí paní učitelky i vedoucí školní jídelny.

Stravu je nutné odhlásit do 7:00 daného dne, na pozdější omluvy nebude brán zřetel a stravné bude zaúčtováno.

V případě, že nemáte možnost využít aplikaci k odhlášení stravy, prosím volejte do školní jídelny na telefonní číslo 388 411 280 nebo 725 812 700 a zanechte vzkaz v hlasové schránce.

Děkujeme za pochopení